Také patříte mezi ženy, které při prvních mrazících vytáhnou ze skříně svůj oblíbený svetr, černý flaušový kabát a jednoduché kotníčkové kozačky? Jde to i jinak! Inspirujte se oblečením v barvách čerstvě popadaného listí a naučte se ho nosit podle žen, které si s módou rozumí.

Během zářijového měsíce módy je v ulicích světových metropolí každoročně k vidění velké množství stylových dam, které jsou oblečeny podle poslední módy. Jaké outfity a převažující trendy byly k vidění v ulicích New Yorku, Londýna, Milána a Paříže?

Košilka a svetr

V původním názvu tzv. „slip dress“ neboli šaty à la noční košilka zažívají velký comeback. Celebrity je nosí místo nákladných rób na společenské akce a módní blogerky a redaktorky zase s huňatým svetrem ve stejné barvě do práce nebo na schůzky. Přehoďte přes komplet kontrastní baloňák a přidejte zajímavé kotníčkové boty a máte o stylový outfit postaráno.

Žhavým trendem je kombinace saténové košilky a svetru ve stejné barvě.

Žhavým trendem je kombinace dlouhé saténové košilky a svetru ve stejné barvě.

FOTO: Profimedia.cz

Sportovní elegance

O návratu ledvinek a sportovních bot jsme psali již mnohokrát, zkuste oboje ale tentokrát zkombinovat s elegantnějšími kousky, jako je zelená parka či projmutý kabát. V takovémto outfitu se budete nejen cítit pohodlně, ale zároveň budete oblečená podle posledních trendů letošní sezóny.

Parka je klasika, se kterou nejde nic zkazit.

Parka je klasika, se kterou nejde nic zkazit.

FOTO: Profimedia.cz

Třpytivé doplňky

Ráda se unášíte na vlně jednoduchého oblečení v neutrálních tónech? Ozvláštněte jej alespoň lehce extravagantními doplňky. Příkladem mohou být trendy nízké kozačky na blokovém podpatku ve stříbrné barvě, které prodlouží postavu, a navíc dodají outfitu na elektrickém stylu.

Jednobarevnému outfitu dodají stříbrné boty styl.

Jednobarevnému outfitu dodají stříbrné boty styl.

FOTO: Profimedia.cz

Midi sukně

S přibývajícími ranními mrazíky je třeba se teple oblékat. Pokud se ale ani v podzimním období nechcete vzdát svých oblíbených sukní, pořiďte si alespoň midi, což je délka končící zhruba v půli lýtek. K nim pak nejlépe zvolte delší kozačky, které jsou trendy a na rozdíl od těch kotníčkových v kombinaci se sukní nezkracují postavu.

Sukně sladěná s kozačkami? Proč ne!

Sukně sladěná s kozačkami? Proč ne!

FOTO: Profimedia.cz

Colorblocking

Colorblocking je nadčasový trend, který spočívá v kombinování pestrobarevných ploch o stejné intenzitě. Žádná z barev se netváří jako dominantní, naopak, všechny jsou intenzivní, syté a pestré. V praxi to pak vypadá tak, že si obléknete stejně jako na obrázku výrazné růžové kalhoty a k nim oranžovo červený svetr. Tento look sice může na první pohodlně působit odvážně, nicméně pokud vsadíte na jednoduché kousky, celek bude působit velmi elegantně.

Se správně zvoleným color-blockingem rozzáříte každou ulici.

Se správně zvoleným colorblockingem rozzáříte každou ulici.

FOTO: Profimedia.cz


Může se vám hodit na službě Firmy.cz: