Šampon důkladně odstraňuje nečistoty, a přitom vlasy tzv. otvírá. Je to dáno jeho vyšším pH. Běžně se pH šamponů pohybuje od pěti nahoru. Ty, které jsou určené pro extra hloubkové čištění, ale mají i pH 9.

Kondicionér naopak nejde nad pH 4,5. Sám sice vlasy nevyčistí, ale po očistném zásahu vlas uvede do rovnováhy, a přitom ho vyživí tolik potřebnými živinami a na závěr vlas tzv. uzavře.

Právě v tom je kondicionér díky správnému pH efektivnější než jiné vyživující přípravky. Právě proto byste ho měli aplikovat i po chvilce strávené s vlasovou kúrou nebo maskou.

Kondicionér také dodá vlasům vláhu, kterou snadno ztrácejí, ať už kvůli suchu, mrazu, klimatizaci nebo odbarvování a barvení. Zároveň vlas obalí zdravou ochrannou vrstvou.

Kondicionéry

Zleva: Oribe Essential Antidote Replenishing Conditioner - pěnový, velmi lehký, info o ceně v obchodě; Pantene Pro-V Intesvive Repair pěnový balzám na vlasy do sprchy, 67 Kč; Toni&Guy Kondicionér pro poškozené vlasy, 229 Kč; Loreal Paris Balzám na citlivou pokožku hlavy Botanicals Lavender, s obsahem organického levandulového esenciálního oleje, info o ceně v obchodech; 5. Gliss Kur Total Repair espress balzám na vlasy, bezoplachový, 69 Kč; Dove Oxygen Moisture Volume Lift, pro větší objem, 84 Kč; Yves Rocher Kondicionér na barvené vlasy, cena: 85 Kč

FOTO: archiv firem

Když jsou vlasy jemné a lámavé

Vybrat ten nejlepší kondicionér na jemné vlasy nemusí být vůbec jednoduché. V takový okamžik je vždy lepší vsadit na odborné znalosti kadeřníka. Při špatném výběru se vlasy mohou začít více mastit či nedržet tvar. Pokud to chcete zkusit i bez odborného poradenství, pak se zaměřte na přípravky pro jemné vlasy, které zvětšují objem a vlasy nezatěžují.

Kondicionéry

Zleva nahoře: Lush Jungle Tuhý kondicionér, plný tropického ovoce, esenciálních olejů a kakaového másla, 265 Kč; Paul Mitchell Spring Loaded Frizz-Fighting Conditioner na kudrnaté, husté vlasy, 639 Kč; OWAY Rolland Daily Act Frequent Use Conditioner - pro denní užití, pro všechny typy vlasů, 720 Kč; Loreal Professionnel Posilující kondicionér pro jemné vlasy Série Expert (B6 + Biotin Inforcer), 249 Kč; Matrix Kondicionér pro objem vlasů Total Results High Amplify, cena: info v obchodě; Sachajuan Moisturizing Conditioner, hydratační proti krepatění, Bomton, 600 Kč; Schwarzkopf Professional Dvoufázový kondicionér ve spreji s arganovým olejem Oil Miracle, bezoplachový, 159 Kč; Paul Mitchell Vitalizující kondicionér pro objem vlasů Tea Tree, 555 Kč

FOTO: archiv firem

Jak správně používat kondicionér

Kondicionér by se nikdy neměl nanášet až k pokožce hlavy. Naprosto postačí, když ho použijete do délek vlasů. Podle návodu pak dodržte interval ponechání kondicionéru ve vlasech, který je doporučen na obalu výrobku. Vlasy pak budou správně vyživeny a uzavřeny.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: