„Módní přehlídka by měla lidi donutit k úsměvu, ne?” pronesla Anya Hindmarchová v zákulisí své módní přehlídky. Hvězdami tentokrát ale nebyly modelky, ty byly všechny oblečené jen do bílých overalů.

Hosté měli chvilku času, aby zavzpomínali a vylovili v paměti vzpomínky na školní léta, dobu, kdy se posílala psaníčka, každý kousek papíru byl počmáraný infantilními kresbami či citáty. A všechny tyto vzpomínky zhmotnila návrhářka do své nové kolekce kabelek a doplňků.

Samolepky pro originalitu

Dámy v rukách svíraly dokonale vyvedené kožené kabelky v zelenomodrých, modrých a okrových barvách. Nejvíce ovšem převažovaly kabely bílé barvy. Na dokonale řemeslně zpracovaných doplňcích se místy objevovaly „plyšové samolepky”.

„Ano, jsou to samolepky! Byla jsem jimi posedlá jako dítě, a ve škole to byl způsob, jak jsem si označovala své věci,” řekla ke zvláštní ozdobě na kabelkách jejich designérka.

U tašek byly často k vidění i různé dekorace. Návrhářka nešetřila koženými střapci, veselými penály ve tvaru tužek, psaníčky a jinými, kolikrát až infantilními dekoracemi.

Kolekcí vládly infantilní motivy.

Kolekci vládly infantilní motivy.

FOTO: Reuters

Střapce a nápisy.

Návrhářka nešetřila nápisy.

FOTO: Reuters

Střapce a nápisy.

Střapce a nápisy.

FOTO: Reuters

Tašky s kaňkou.

Tašky s kaňkou.

FOTO: Profimedia.cz