Pro milovníky jídla je určena kolínská pro muže Burger King Body Spray. Na trh ji uvedl známý americký řetězec fast-foodů, dá se koupit za pár dolarů a obsahuje „svůdnou vůni s nádechem masa pečeného na ohni“. Kdo má raději středomořskou kuchyni, ten může sáhnout po vůni s výmluvným názvem Humr. Směsice vůně mořské vody, odéru sladkého masa a rozpuštěného másla je prý opravdu sexy.

Jedničkou v kategorii bizarních vůní je ovšem podle mnohých kolínská pro muže s názvem Fat Electrician, tedy Tlustý elektrikář. Podle výrobce Etat Libre d’Orange je parfém založen na kombinaci kovových odstínů olivových listů a smetanového nádechu vanilky.

„Vaše výbava parfémů by měla zahrnovat víc než jen klasické vůně od návrháře. Je to, jako byste v šatníku měli jen večerní šaty – krásné, ale neodpovídající tomu, co chcete pro svůj každodenní život,“ vysvětluje zařazení neobvyklých parfémů do portfolia Christopher Brosius, zakladatel Demeter Fragrance Library.

Právě tato značka dodává na trh několik produktů s bizarními názvy. Vlajkovou lodí je odér s názvem Pohřební ústav (Funeral Home). Nic pro depresivní povahy, ale přes ponurý název parfém nabízí velmi zajímavou unisex vůni. „Karafiát se snoubí s notami opojné lilie. Akordy tajuplného mahagonu jsou doprovázeny hravými orientálními tóny,“ upozorňuje Ivana Machoňová, specialistka Parfums.cz, a dodává: „Přestože jde o okrajový produkt českých e-shopů, zájem o něj je.”

Vůně dle krevních skupin

Někteří výrobci se zřejmě rozhodli zaútočit na hluboké atavistické pudy svých zákazníků. Pořádný rozruch způsobily na parfumérském veletrhu Esxence 2011 parfémy nazvané podle krevních skupin A, B, AB a 0, které se prodávají v lahvičkách po 40 ml doplněných kapátky. Máte nulu? Tak to vám nejlépe sedne nádech tymiánu, malin, cypřiše, kůže, břízy a cedru. Áčko zase skrývá vůni zelené zahrady, bazalky, listů rajčat a anýzu.

„Krev je opředena legendami a mýty, nasáklá tajemstvím, fascinací a úctou. Je to nejtestovanější a nejstudovanější část lidského těla. Chrání řadu tajemství o našem vnitřním životě,” uvádí výrobce na svých stránkách.

Se svou bizarní troškou přispěla do mlýna i zpěvačka Lady Gaga, u které však snaha šokovat není ničím neobvyklým. Když v roce 2010 na udílení cen MTV dorazila oděna do hovězího masa, málokdo z diváků udržel zavřená ústa. Podobný efekt měla předloni zpráva o uvedení jejího parfému Monster na trh. Nabízí totiž vůni krve a spermatu.

Žebříček nejbizarnějších vůní
1. Secretions Magnifiques – voní jako okouzlující směs potu, slin, krve a spermatu. Podobně jako pochva. Podle výrobce je to óda na vrchol sexuální rozkoše.
2. Vulva – tzv. unisex imitující odér ženské vůně
3. Eau de Stilton – vůně inspirovaná nivou
4) Flame od Burger King –  svůdná vůně s nádechem pečeného masa.
5) Comme des Garçons – vůně garáže obsahující tóny aldehydu, petroleje, kůže, plastu, květin a cedrového dřeva.
6) My DNA – není jen jedna vůně. Výrobce vytváří jedinečné vůně pro muže i ženy, odlišné od jejich DNA. Od roku  2009 si lidé mohou vybrat i vůně získané z DNA celebrit, jako je Michael Jackon a Elvis Presley apod.
7) Wode Paint – vůně, která nejen modře barví, ale voní stejně jako barvy ve spreji
8) Funeral Home – směs lilie, karafiátů, mečíků, chryzantém, mahagonu a orientálních koberců, vše, co v lidech evokuje vůni pohřebního ústavu 
9) Sushi – vůně rýže a mořských řas naštěstí s vynecháním čerstvých ryb
10) Cannabis Santal – původně pánská vůně inspirovaná konopím, kterou si ale oblíbily natolik i ženy, že je dnes již považována za unisex vůni.