Dámy, které alespoň trochu dbají na módu a styl, jistě vědí, že nesprávným výběrem obuvi mohou například večerní róbu zcela zkazit a výsledný efekt nebude líbivý. Je proto zcela logické, že k danému množství šatstva je potřeba mít v botníku i tomu odpovídající počet bot. Někdy i více, raději pro jistotu.

FOTO: fotobanka Profimedia

S tím ale vyvstává "nepatrný" problém. I když nemá žena starosti s financemi a nemusí se tedy omezovat pouze na vskutku potřebné obutí, brzy i tak nastane po nějaké době "zádrhel", kam všechny botky uskladnit.

Nehledě na to, že některé nejnovější trendy dámy jednoduše "musí mít", i bez ohledu na jejich aktuální potřebnost.

Sandály, plné boty, nebo elegantní lodičky - žádné omezení zde neplatí.

Sandály, plné boty, nebo elegantní lodičky - žádné omezení zde neplatí.

FOTO: fotobanka Profimedia

Tyto problémy už jsou ale minulostí. V módní branži se objevila designérka Tanya Heathová, která přinesla do oboru obuvnictví doslova revoluci. Navrhla obuv s vyměnitelnými podpatky.

Jedny boty na více způsobů

Nezvyklý nápad byl výsledkem marného hledání stylové a zároveň pohodlné obuvi, kterou chtěla designérka nosit během dne. Po dlouhodobém neúspěšném pátrání dostala nápad - co kdyby šly jedny boty různě obměňovat?

Stačí nasadit podpatek jiné barvy a hned je z nudného obutí nový módní trend.

Stačí nasadit podpatek jiné barvy a hned je z nudného obutí nový módní trend.

FOTO: fotobanka Profimedia

K základnímu obutí proto začala navrhovat vyměnitelné podpatky, které nabízejí nejen různé barevné provedení, ale i odlišné výšky samotného podpatku, uvádí server Nationalpost.com. Už tak nebude problém, že si ženy nebudou moci vzít do práce své oblíbené boty jen proto, že mají příliš velký podpatek a po celodenním nošení by z nich příliš bolely nohy.

FOTO: fotobanka Profimedia

Stačí si pořídit obutí s vyměnitelnými kramfleky a je vystaráno. Do práce stačí "nazout" pohodlný nižší podpatek, na večerní schůzku pak přijdou vhod podpatky vyšší. Výměna je také jednoduchá. V oblasti kramfleku je ukryto malé tlačítko, které po stisknutí uvolní stávající podpatek. Na jeho místo pak lze lehce nasunout nový.

Obuv tohoto typu je navíc vyráběna univerzálně. Bude-li si tedy někdo chtít koupit v budoucnu další nový pár, má již nyní jistotu, že i na něj budou pasovat stávající podpatky.