Letní šaty musejí být prodyšné a nesmějí člověku v horku působit muka. Co nejúspornější oděv však tepelnou pohodu neřeší.

Takzvaný gipsy styl s výraznými kontrasty a ozdobnými prvky (vlevo), Bandolera 4030 Kč. Šaty pro mladou dámu (vpravo) se budou hodit i do tanečních, s. Oliver, 1999 Kč.

Takzvaný gipsy styl s výraznými kontrasty a ozdobnými prvky (vlevo), Bandolera 4030 Kč. Šaty pro mladou dámu (vpravo) se budou hodit i do tanečních, s. Oliver, 1999 Kč.

FOTO: archiv firem s. Oliver a Bandolera

Chytré materiály

O sexy vzhled a zároveň pocit komfortu se dnes starají moderní elastické materiály, které patří sice mezi „uměliny“, ale chytré. Nejenže dokážou odvádět vlhkost, aniž jsou na oděvu vidět propocená místa, ale nevytahují se, po vyprání rychle schnou a nemusejí se žehlit. Takové oblečení do kabelky, jak se říká, je k nezaplacení, takže za ně musíme zaplatit o něco víc.

Do džingle velkoměsta patří inspirace džunglí skutečnou. Zvířecí vzory se různě kombinují, i v barvách. Ann Christine, 809 Kč

Do džungle velkoměsta patří inspirace džunglí skutečnou. Zvířecí vzory se různě kombinují, i v barvách. Ann Christine, 809 Kč

FOTO: archiv firmy Ann Christine

Jiným příjemným materiálem pro horké dny jsou viskózy, které se tváří jako nejjemnější hedvábí, a také se tak nosí. Při šetrném praní naštěstí žehličku také většinou nepotřebují. Proto se uplatňují na rozevlátých sukních, kde je látky požehnaně. Jinak by asi sotva trvale zakotvily v módě.

Štíhlá žena bude v šatech z elastické pleteniny s neobvyklým vzorem právem připomínat vosu (vlevo) - Bonprix, 699 Kč. Návrat do éry hippies provázejí dlouhé sukně a nápadné vzory (vpravo) Sanu Babu, šaty 995 Kč, šátek 550 Kč, taška 650 Kč.

Štíhlá žena bude v šatech z elastické pleteniny s neobvyklým vzorem právem připomínat vosu (vlevo) - Bonprix, 699 Kč. Návrat do éry hippies provázejí dlouhé sukně a nápadné vzory (vpravo) Sanu Babu, šaty 995 Kč, šátek 550 Kč, taška 650 Kč.

FOTO: archiv firem Bonprix a Sanu Babu

Přímo geniálním vynálezem jsou látky už z výroby pomačkané, které z módní scény hned tak nezmizí. U bavlněných a lněných úpletů, byť mají nežehlivou úpravu, je třeba počítat s tím, že je musíme po vyprání přece jen lehce přežehlit.

Vzorek inspirovaný Afrikou je klidný, vhodný pro každý věk i postavu, Bonprix, 699 Kč

Vzorek inspirovaný Afrikou je klidný, vhodný pro každý věk i postavu, Bonprix, 699 Kč

FOTO: archiv firmy Bonprix

Ramínka jasně vedou

Nejoblíbenější je stále prádlové řešení dekoltu, ramínka se však různě tvarují, nejsou to jen tenké tkaničky. K takovým šatům je dobré pořídit si ještě něco vhodného navrch, aby nezůstaly půl léta ležet ve skříni.

Safari styl získává svěží barvy i některé nové a nečekané prvky, například volán na sukni a zvýšenou linii pasu. Ann Christine, 809 Kč.

Safari styl získává svěží barvy i některé nové a nečekané prvky, například volán na sukni a zvýšenou linii pasu. Ann Christine, 809 Kč.

FOTO: archiv firmy Ann Christine

Nejvýraznějším prvkem letošní letní sezóny jsou kanýry a kaskádovitě řešené sukně, přecházející často do vrchního dílu přestřiženého pod ňadry.

Nezapomeňte na doplňky Boty Tamaris, 1490 Kč, kabelka Baťa, 699 Kč, šátek 4UStore, 550 Kč

Nezapomeňte na doplňky Boty Tamaris, 1490 Kč, kabelka Baťa, 699 Kč, šátek 4UStore, 550 Kč

FOTO: archiv firem Baťa, Tamaris a 4UStore

Uvidíme, jestli se ujme vzpomínka na hippies, naději ale má. Forma dlouhých šatů a všelijakých cingrlátek je přece jen trochu jiná než v 60. letech, kdy toto hnutí vzniklo.

Nezapomeňte na doplňky Boty Baťa, 599 Kč, brýle Relax, 649 Kč, kabelka Sekora, 4663 Kč

Nezapomeňte na doplňky Boty Baťa, 599 Kč, brýle Relax, 649 Kč, kabelka Sekora, 4663 Kč

FOTO: archiv firem Baťa, Relax a Sekora