Hlavní obsah

Tatínkové slaví také svůj den a zaslouží si dárek

Většina Čechů vůbec netuší, že existuje nějaký Den otců, natož aby jej nějak slavili. Udělejte proto letos výjimku a zařaďte se mezi lidi z více než 40 zemí světa, kteří tento svátek připadající na třetí červnovou neděli - letos tedy na 15.6.- oslavují. Vždyť i tátové si zaslouží poděkování za svou péči, tak proč jim neudělat radost nějakým malým dárečkem či květinou?

Tatínkové slaví také svůj den a zaslouží si dárek

Mezi nejuniverzálnější dárky patří, stejně jako při mnoha jiných slavnostních příležitostech, květiny. Pro muže samozřejmě volíme jiné druhy květin než pro ženy. Konzervativnější čeští tátové určitě nepohrdnou hrnkovou květinou, ostatní ocení i řezané kytičky.

Mezi hrnkovými rostlinami lze vybírat podle osobnosti konkrétního muže. Pro milovníky exotiky jsou vhodné orchideje nebo bromélie.

Pro nespoutané a akční povahy vyberte mohutné rostliny, divoce se rozrůstající do všech stran, jako jsou Fatsia japonica, Asplenium nebo Medinilla.

:.Medinilla magnifica je skutečně královská rostlina. Růžové květy působí jako přírodní drahokamy. Květina vynikne zejména ve větších místnostech, kde vytvoří impozantní solitéru.foto: HKK

:.Kvetoucí dekorace do kuchyně v podobě bramboříku (Cyclamen), který potěší záplavou květů. Existují i různě barevné odrůdy.foto: HKK

:.Aechmea 'Blue Rain'foto: HKK No a lenochům darujte rostlinu, která bude především nenáročná na péči. Pro tento účel skvěle poslouží nejen kaktus, který je svou nenáročností pověstný, ale také velmi moderní Spathiphyllum nebo Zamioculcas.

:. Cereus - Kaktusy jsou ideálními společníky pro zaneprázdněné osoby. Bez problémů snášejí přímé slunce, nevadí jim suchý vzduch v prostorách s ústředním vytápěním a vystačí si s velmi malým množství vody.foto: HKK

:.Zamioculcas je vyhledávaná módní rostlina s dužnatými stonky a tmavě zelenými listy. Vyjímá se ve vyšších nádobách a aby vynikl, potřebuje prostor. Daří se mu takřka kdekoliv.foto: HKK

:.Rhipsalis casuthafoto: HKK Pokud si přeci jen myslíte, že vašeho tatínka kytka příliš nepotěší, pak zvolte raději něco sladkého, lahev dobrého vína nebo například lístky na koncert oblíbené kapely či vstupenky na sportovní klání ... Variant je hned několik, záleží především na koníčcích a zálibách vašeho otce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků