Hlavní obsah

Nová šetrnější metoda v léčbě neplodnosti

Na americkém trhu se objevila šetrnější forma hormonální terapie při asistované reprodukci (IVF). Metoda využívá lék nazvaný klomid, který stimuluje produkci vajíček ve vaječníku.

Nová šetrnější metoda v léčbě neplodnosti

Klomid je užíván v malých dávkách ve formě tablet, tudíž jsou ženy ušetřeny aplikací hormonů jehlou, což může být pro mnohé z nich příjemnější.

Další postup je již shodný se standardními asistovanými reprodukcemi. Jehlou jsou odebrána vajíčka, která se v laboratoři spojí se spermiemi.

Celkem se získává pouze tři až pět vajíček, což je asi čtyřikrát méně než při běžné terapii. Podle japonského profesora, který vede výzkum zabývající se touto terapií, není nutné stimulovat vaječníky k příliš vysoké tvorbě vajíček. Zabraňuje se tím vzniku obrovského množství vajíček, která by pak zůstala nevyužita.

Účinek léčby je srovnatelný s výsledky běžné terapie užívané při IVF. Podle serveru http://www.zenska-neplodnost.cz/ pomocí této metody otěhotnělo přibližně 40 % pacientek ve věku do 38 let a 20 % žen nad 38 let. Tato metoda je nejen levnější, ale i pohodlnější a snižuje rizika komplikací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků