Hlavní obsah
 

Žhář zapálil v Číně autobus, uhořelo 17 lidí

Sedmnáct mrtvých si v úterý vyžádal žhářský útok na autobus na severu Číny, dalších dvaatřicet lidí bylo zraněno. Podezřelého čínská policie zatkla.

 
Žhář zapálil v Číně autobus, uhořelo 17 lidí

Autobus začal hořet v sedm ráno místního času před obchodem s nábytkem ve městě Jin-čchuan v Chuejské autonomní oblasti Ning-sia.

Hasiči plameny podle místní samosprávy zlikvidovali během pěti deseti minut. Přesto si požár vyžádal vysoký počet mrtvých a tři desítky zraněných, z nichž je osm v kritickém stavu.

Autobusu v Jin-Čchuanu shořel celý interiér

Foto: China Stringer Network, Reuters

Původně se spekulovalo, že může jít o další požár způsobený technickou závadou, ale pak policie vyhlásila pátrání po podezřelém 33letém Ma Jung-pingovi. Deník Žen-mi ž-pao oznámil, že při rozsáhlém zátahu byl muž „obklíčen a zadržen”. Jeho motiv není znám.

Čína v posledních letech čelí agresivním útokům frustrovaných jednotlivců. Většinu spáchají nožem a oběťmi jsou často děti. Zapáleno ale bylo i několik autobusů.

V roce 2013 zemřelo 47 lidí, když se upálil v autobusu sebevrah. Loni byl popraven 35letý muž, který v autobusu zapálil oheň, při němž bylo zraněno 33 lidí. Mstil se společnosti kvůli opakované tuberkulóze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků