Hlavní obsah

Záhada velké „lodi duchů” je objasněna

Záhada kontejnerové lodi duchů, kterou minulý týden našli rybáři u pobřeží Barmy, byla objasněna. Plavidlo Sam Rataulangi PB 1600 o délce 177 metrů a šířce 28 metrů, jež bez posádky i nákladu bezcílně plulo 11 kilometrů od břehů Barmy, mělo být odtaženo do Bangladéše. Nastal ale problém. Tažná lana lodi, která loď vlekla, se v bouři přetrhla a rejdaři se rozhodli odplout. V pondělí o tom informovala agentura Reuters.

Záhada velké „lodi duchů” je objasněna

Loď, která se plavila pod indonéskou vlajkou, měla být podle plánu odtažena do doku v Bangladéši, kde měla být rozebrána. Proč ji posádka vlečné lodi zanechala na pospas vlnám, není jasné.

Loď Sam Ratulangi PB 1600 na snímku z roku 2008 v přístávu v Súdánu

Foto: commons.wikimedia.org

To, že se tažná lana přetrhla kvůli bouři, potvrdila s odvoláním na místní úřady i agentura AFP. Špatné počasí vedlo k tomu, že se lana přidělaná k lodi přetrhla v době, kdy se loď blížila k řece Rangůn, napsala francouzská tisková agentura.

To, že se loď duchů objevila u pobřeží Barmy, bylo překvapením, protože její poslední známá poloha byla u Tchaj-wanu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků