Hlavní obsah

Vzpoura v srílanské věznici stála životy 27 lidí

Nejméně 27 mrtvých si vyžádala páteční vzpoura ve věznici v srílanské metropoli Kolombu. Jak v sobotu informovaly místní zdravotnické zdroje, dalších 43 lidí utrpělo zranění. Několika vězňům se podařilo uprchnout a jenom pět z nich bylo dopadeno.

Vzpoura v srílanské věznici stála životy 27 lidí

Ve vězeňském zařízení vypukly potyčky mezi trestanci a příslušníky bezpečnostních složek, kteří prováděli razii v celách. Hledali v nich drogy a mobilní telefony, které si vězni do nich propašovali.

"Někteří trestanci se chopili zbraní," podotkl podle agentury AFP vojenský zdroj, který si nepřál být jmenován. Situace ve věznici Velikada je nyní prý pod kontrolou.

Do nemocnice v Kolombu byly přivezeny ostatky 16 mrtvých trestanců, ve věznici pak bylo nalezeno 11 dalších mrtvých. Velitel věznice řekl, že konečný počet obětí je 27. Ze zraněných je 23 vězňů a zbytek jsou policisté, vojáci, strážní a rovněž jeden náhodný chodec.

Velitel zařízení odmítl sdělit, kolika vězňům se podařilo uprchnout. Řekl pouze, že dopadeno bylo jenom pět z nich a že pátrací operace po ostatních pokračuje.

Vzbouřenci ukradli zbraně z muničního skladu a zatím 76 z nich se podařilo získat zpět. Několik jich ale stále chybí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků