Hlavní obsah

Trajekt na Filipínách šel ke dnu během půl hodiny, 171 lidí se pohřešuje

Při páteční nehodě trajektu v centrální části Filipín zemřelo nejméně 31 lidí, 171 se jich pohřešuje. Na lodi, která mířila do druhého největšího filipínského města Cebu, bylo asi 752 pasažérů a 118 členů posádky. Trajekt se srazil s nákladní lodí a začal se potápět. Celkem 629 lidí se podařilo zachránit. Pátrání bylo kvůli špatnému počasí přerušeno.

Trajekt na Filipínách šel ke dnu během půl hodiny, 171 lidí se pohřešuje

Neštěstí se stalo asi dva kilometry od pobřeží, když se trajekt blížil k molu, střetl se s nákladní lodí, která z města vyplouvala. Lodě se ve tmě zřejmě neviděly.

Nákladní loď Sulpicio Express Siete má po srážce poškozenou příď.

Foto: Bullit Marquez, ČTK/AP

Trajekt se začal potápět velmi rychle, posádka lidem rozdávala záchranné vesty a pasažéři skákali do moře. Podle svědků ale mnozí lidé zůstali uvnitř. Někteří spali a další byli ve tmě dezorientovaní. Trajekt Thomas Aquinas se podle agentury AFP potopil během 30 minut.

Záchranáři na moři pátrají po obětech.

Foto: Erik De Castro, Reuters

Nákladní loď má poškozenou příď, zůstala na místě a pomáhá se záchranou lidí.

Potápěči už se dostali k vraku a vyzvedli během soboty čtyři těla. „Určitě je tam víc těl, potápěči ale musí být opatrní, aby se nezapletli do lan, která tam všude jsou,” řekl Luis Tuason z filipínské pobřežní stráže.

Při záchraně pomáhali i dobrovolníci. Na snímku je jeden z nich u poškozené nákladní lodě.

Foto: Bullit Marquez, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků