Hlavní obsah

Topolánek navštívil české vojáky v Afghánistánu

Premiér České republiky Mirek Topolánek navštívil v úterý české vojáky v Afghánistánu. Jeho cesta byla dlouho dopředu plánovaná, ale z bezpečnostních důvodů utajovaná. Novinkám to řekla mluvčí vlády Jana Bartošová. V rámci cesty udělil českým i americkým vojákům pamětní medaile.

Topolánek navštívil české vojáky v Afghánistánu

Topolánek přijel za českými vojáky v rámci oslav 90.výročí založení Československa. Navštívil předsunutou jednotku v Kandaháru. V historii je to vůbec poprvé, co takto vysoce postavený český politik navštívil elitní vojáky v terénu.

Vojáci operují v nepřístupném terénu, kam je možné se dopravit pouze na koních. Tento způsob dopravy proto musel zvolit i premiér. Vojákům přivezl pamětní medaile Karla Kramáře. Ocenil české i americké vojáky v oblasti.

Vojáky v Afghánistánu navštívil Topolánek na otočku, večer se zúčastní slavnostního oceňování na Pražském hradě. Speciálem s ním zpět do Česka letí také nadporučík Tomáš Krampla, který bude jedním z vyznamenaných osobností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků