Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Technika na letišti v Bombaji vcucnul motor airbusu

Rutinní předletová kontrola dopravního letounu Airbus A319 na letišti v indické Bombaji skončila tragédií. Letového technika nasál a usmrtil jeden z motorů. Podle deníku The Times of India palubní personál v rozporu s běžnou praxí nastartoval motory dřív.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Technika na letišti v Bombaji vcucnul motor airbusu

„K nehodě došlo ve chvíli, kdy už bylo letadlo společnosti Air India otočeno zády k parkovacímu místo a bylo připraveno k rolování ke startu. Technik Ravi Subramanian ale v té chvíli ještě stál poblíž podvozku,“ pospala CNN Anila Mehtová z indických aerolinek.

Jeden z motoru technika vcucnul v době, když už byli na palubě cestující. Zda někdo z nich incident viděl, není známo.

Předpisy jsme neporušili, hájí se přepravce

Indický úřad pro bezpečnost letového provozu příčinu tragédie vyšetřuje, zatím se k němu ale nebude vyjadřovat. Aerolinky odmítají, že by došlo k porušení bezpečnostních předpisů.

„Hluboce litujeme incidentu, k němuž došlo na letišti v Bombaji, a vyjádřili jsme hlubokou soustrast příbuzným zesnulého technika. Air India nicméně dodržuje všechny bezpečnostní normy a procedury,“ dodala Mehtová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků