Hlavní obsah

Tamilští tygři provedli historický druhý nálet na vládní pozice

Povstalečtí Tamilští tygři provedli v noci na pátek na severu Srí Lanky svůj historický druhý letecký útok. Při náletu na hlavní základnu srílanské armády a současné dělostřelecké palbě zabili šest vládních vojáků. V pondělí explodovala na Srí Lance bomba nastražená v autobusu, pět cestujících zahynulo a 35 utrpělo zranění.

Tamilští tygři provedli historický druhý nálet na vládní pozice

Povstalci oznámili, že při náletu na vládní základnu Pallaly na poloostrově Jaffna krátce po půlnoci byla použita dvě letadla, která osmi bombami zasáhla skladiště a letištní zařízení základny.

Srílanské ministerstvo obrany nejprve incident popřelo, později však jeho mluvčí řekl, že povstalci vyslali pouze jedno letadlo. Vojáci prý na ně zahájili palbu a donutili ho vrátit se zpět dřív, než se stroji podařilo dospět k Pallaly. Letoun ovšem shodil bomby na blízké bunkry. Při náletu a současné povstalecké dělostřelecké palbě bylo usmrceno šest vojáků a dalších šest utrpělo zranění.

Jedná se o druhý historický letecký útok povstalců. První podnikli minulý měsíc u metropole Kolomba. Tři vojáci byli usmrceni a 16 zraněno. [celá zpráva] Separatisté tehdy použili české lehké letouny Zlín 143 L. [celá zpráva]

V pondělí také explodovala na severu Srí Lanky bomba nastražená v autobusu, pět cestujících zahynulo a 35 utrpělo zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků