Hlavní obsah
Češka u soudu v pákistánském Láhauru Foto: Times of Islamabad

Soud s pašeračkou Terezou v Pákistánu se chýlí ke konci, tvrdí místní média

V pákistánském Láhauru se chýlí ke konci soud s pašeračkou Terezou, napsal v pondělí server Times of Islamabad s odvoláním na místní televizi. Proces, který provázelo množství odkladů, potrvá už jen asi měsíc. Mladá Češka byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu.

Češka u soudu v pákistánském Láhauru Foto: Times of Islamabad
Soud s pašeračkou Terezou v Pákistánu se chýlí ke konci, tvrdí místní média

Žena se podle Times of Islamabad objevila u soudu v sobotu a „zářila“ „I když je ve vazbě už měsíce, nejevila cizinka při předvedení k soudu žádné známky únavy,“ napsal server a přinesl její snímek. Mladá žena byla oblečena v bílé potištěné košili a červeném saku, na očích měla sluneční brýle.

Pákistánští celníci zadrželi mladou ženu z České republiky 10. ledna údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

Soud začal v březnu. Řada přelíčení byla ale od té doby z různých důvodů odročena - třeba kvůli stávce soudců, kriketovému turnaji nebo proto, že soudce byl delší dobu na náboženské pouti.

Soudů s obviněnou ženou se pravidelně účastní asistent českého honorárního konzula v Láhauru, který jí předává dopisy od její rodiny a přebírá její korespondenci do vlasti. Většinou má možnost s ní krátce promluvit a zeptat se jí zejména na její zdravotní stav, uvedlo už dříve české ministerstvo zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků