Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michael Dalder, Reuters

Severokorejský diplomat pašoval 27 kilo zlata, chytili ho v Bangladéši

Bangladéšské celní úřady zabavily téměř 27 kilogramů zlata v hodnotě asi 1,7 milionu dolarů (téměř 43 miliónů korun), které se v pátek do země pokusil provézt severokorejský diplomat. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Michael Dalder, Reuters
Severokorejský diplomat pašoval 27 kilo zlata, chytili ho v Bangladéši

Policie a celníci na letišti v Dháce vyzvali prvního tajemníka severokorejského velvyslanectví, který přiletěl ze Singapuru, aby předložil ke kontrole zavazadla. To ale Sun Jong-nam odmítal s odvoláním na diplomatickou imunitu. Po více než čtyřech hodinách napjatého dohadování se Sun podvolil. Celníci poté našli zlaté pruty a ozdoby vážící 26,795 kilogramu.

Diplomat, který přiletěl ze Singapuru společně se severokorejským velvyslancem v Bangladéši, byl propuštěn na základě vídeňské konvence, ale zlato bylo zabaveno.

Bangladéšské úřady chtějí diplomata stíhat podle tvrdých protipašeráckých zákonů, které v zemi platí. Čekají jen na souhlas ministerstva zahraničí, které musí informovat Severní Koreu. Policie předpokládá, že Sun pašoval zlato pro místní zločinecké podsvětí, které ho využilo jako kurýra. Pokud bude souzen, hrozí mu až doživotní vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků