Hlavní obsah
Snímek Samanthy Lewthwaiteové, který vydal Interpol Foto: ČTK/AP

Po útoku v Keni vydal Interpol zatykač na Bílou vdovu

Interpol vydal na žádost Keni mezinárodní zatykač na Bílou vdovu, což je přezdívka pro Britku Samanthu Lewthwaiteovou, u níž vzniklo podezření, že se v minulých dnech podílela na útoku somálských islamistů v nákupním centru v keňské metropoli Nairobi.

Snímek Samanthy Lewthwaiteové, který vydal Interpol Foto: ČTK/AP
Po útoku v Keni vydal Interpol zatykač na Bílou vdovu

Oficiálně se Lewthwaiteová dostala podle prohlášení Interpolu na seznam hledaných osob kvůli obvinění z držení výbušnin a plánování pumových útoků v keňských přímořských letoviscích před dvěma roky.

I po likvidaci teroristického komanda, které do Keni poslaly somálské milice Šabáb, panuje kolem incidentu řada nejasností.

Záhadou je například totožnost, respektive státní příslušnost útočníků. Média informovala, že ve vražedném komandu byli rovněž Američané a Britové. Údajně mezi nimi měla být i zabitá běloška, což vyvolalo dohady, že šlo o devětadvacetiletou Lewthwaiteovou.

Keňští vojáci zasahují v centru Westgate

Foto: Noor Khamis, Reuters

Nejsou ale důkazy, že by žena, která jinak má za sebou již bohaté zkušenosti v teroristické činnosti, měla s incidentem v Nairobi co do činění.

Rozchází se také oficiální bilance obětí zveřejněná keňskými úřady, které tvrdí, že mrtvých je 72, a tvrzení Šabábu, že jen rukojmích při incidentu zahynulo 137.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků