Hlavní obsah
Oscar Pistorius u soudu v Pretorii Foto: Phill Magakoe, Reuters

Pistorius před střelbou telefonoval své bývalé lásce, soud to neřešil

Souzený Oscar Pistorius hovořil jen pár hodin předtím, než zastřelil svou přítelkyni Reevu Steenkampovou, se svou bývalou láskou Jennou Edkinsovou. Uvádí se to v právě vydané knize Za dveřmi, kterou sepsal novinář z webu Eyewitness News Barry Bateman. Informují o ní listy The Independent a The Daily Telegraph.

Oscar Pistorius u soudu v Pretorii Foto: Phill Magakoe, Reuters
Pistorius před střelbou telefonoval své bývalé lásce, soud to neřešil

Žaloba tento fakt nepoužila, protože o něm nevěděla. Pistorius sice volal ze svého telefonu, ale vyšetřovatelům se to nepodařilo zjistit.

Mobil, ze kterého volal, zmizel z místa činu, a když ho policie po dvou týdnech dostala zpět, historie hovorů byla vymazána stejně jako záznam komunikační aplikace WhatsApp. Až po roce se zjistilo, že byl mobil synchronizován s počítačem.

Číslo se navíc skrývalo za pseudonymem Babyshoes a Edkinsová je registrovala na jméno svého otce. V JAR je nutné každé číslo registrovat na jméno uživatele.

Hovor trval devět minut, ale není známo, o čem spolu mluvili. Edkinsová uváděla, že i po rozchodu zůstali přáteli. Spolu chodili pět let.

Zveřejnění rozhovoru vrhá další stín na jihoafrickou policii, která v případu podávala chabé výkony. Žaloba se o faktu dozvěděla až v závěru procesu a už s ním nepracovala, protože se obávala, že by ho soudkyně nepřijala.

Související téma:

Oscar Pistorius

Foto: Profimedia.cz

Pistorius byl 12. září uznán vinným ze zabití a o den později poslán na 15 let do vězení, tento trest ale může být snížen nebo změněn ve veřejně prospěšné práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků