Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Luis Cortes, Reuters

Pfizer a Moderna citelně zdražují vakcíny

Farmaceutické firmy Pfizer/BioNtech a Moderna zdražují vakcíny proti koronaviru, píše server týdeníku Focus s odvoláním na vyjádření francouzské vlády.

Ilustrační foto Foto: Luis Cortes, Reuters
Pfizer a Moderna citelně zdražují vakcíny

V současné době vyjednává Evropská unie s výrobci nové dodavatelské smlouvy. Zvýšení cen farmaceutické firmy zdůvodňují nutností změny výroby vzhledem k indické mutaci viru, takzvané deltě variantě, uvedl státní tajemník pro Evropskou unii Clément Beaune.

O podmínkách nových dodavatelských smluv v současné době vyjednává Evropská unie.

Právě ta žádá, aby výrobci „adaptovali“ vakcíny na nové mutace viru, řekl Beaune ve vysílání rozhlasové stanice RFI. On sám konkrétní částku nesdělil, ale potvrdil, že dodávky budou „pro všechny zákazníky o něco dražší“.

Deník Financial Times přinesl informaci o konkrétních sumách. Podle něj má dávka očkovací látky od firmy BioNtech/Pfizer zdražit ze současných 15,5 eura (395 korun) na 19,5 eura (496,9 koruny).

V případě očkovací látky Moderna se má cena zvýšit z dosavadních 19 eur (484 korun) na 21,5 eura (547,8 koruny).

Ani jedna z farmaceutických společností zdražení vakcín nijak neokomentovala. Zdroje deníku Financial Times upozorňují, že nejde o konečné zdražení, Pfizer by měl cenu za dávku vakcíny opět navýšit.

To by se mělo stát ve chvíli, kdy se dostane pandemie pod stabilní kontrolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků