Hlavní obsah

Pětiletá holčička uvízla pod koly auta, kolemjdoucí ji včas zachránili

Bezpečnostní kamery v čínském městě Wen-čou zachytily minulý pátek brzy ráno dramatickou scénu. Na záběrech bezpečnostní kamery v jedné z ulic je vidět, jak pětiletou holčičku přejelo auto. Naštěstí jí ale na pomoc přispěchalo hned několik lidí, kteří ji společně zachránili.

Pětiletá holčička uvízla pod koly auta, kolemjdoucí ji včas zachránili

„Holčička seděla na zemi a trucovala. Zlobila se na matku, proto odmítla jít dál. Zpoza rohu ale vyjelo SUV, jehož řidič si dívky vůbec nevšiml. Přejel ji a dívka zůstala uvězněná pod autem. Její matka křičela,“ uvedla pro agenturu Reuters svědkyně nehody.

Dívka ale měla štěstí v neštěstí, kolemjdoucí se jí okamžitě snažili pomoct. Přiběhli k Hondě CRV, kterou společnými silami nadzvedli, a dívku vytáhli. Jakkoli vypadala nehoda děsivě, dívka neutrpěla žádná vážná zranění. Přesto byla okamžitě převezena do nemocnice.

Někdo cítí povinnost, jiný nezájem

„Zachránit to dítě byla priorita. Nezáleží na jeho věku, všichni by měli přispět svou troškou,“ řekl jeden z pomáhajících, 74letý Čchien, který cítil povinnost dívku zachránit.

Jako ostrý kontrast k jeho názoru ovšem působí otřesný případ z října letošního roku. Internet v té době obletělo šokující video z Číny, na kterém kolemjdoucí naprosto ignorovali přejeté dvouleté dítě. Tato tragická událost vyvolala v zemi otázky o úpadku mravů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků