Hlavní obsah
 

Oscar Pistorius předstoupil před soud

Jihoafrický handicapovaný atlet Oscar Pistorius v úterý v devět hodin ráno předstoupil před soud v jihoafrické Pretorii. Je to poprvé, co přišel k soudu, od té doby, co byl propuštěn na kauci. Předběžné slyšení má být krátké.

 
Oscar Pistorius předstoupil před soud

Očekává se, že obhajoba i žaloba bude žádat o odklad procesu. Mluvčí žaloby Medupe Simasiku řekl: "Toto slyšení se koná jen kvůli odkladu, takže nemusí trvat ani deset minut."

Šestadvacetiletý Pistorius čelí obvinění, že 14. února zavraždil svoji přítelkyni, o tři roky starší modelku Reevu Steenkampovou. Atlet nepopírá, že by ji zastřelil, ale tvrdí, že to byla nešťastná náhoda, a ne úmysl. Tvrdí, že si ji spletl se zlodějem. Zasáhl ji čtyřmi střelami přes dveře koupelny.

Oscar Pistorius u soudu

Foto: Mike Hutchings, Reuters

V pondělí Pistoriova rodina uvedla, že byla šokována, když televize Sky News zveřejnila fotografie z koupelny, kde byla Steenkampová zastřelena.

Pistorius získal loni nejen zlato na paralympiádě v Londýně, ale také soutěžil na londýnské olympiádě, i když má protézy.

Atlet byl propuštěn na kauci ve výši miliónu randů (přes dva milióny korun) a v březnu mu bylo umožněno cestovat do zahraničí na závody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků