Hlavní obsah

Nezaměstnaný Korejec chtěl skončit život, místo toho ubodal pět lidí

Tragédie otřásla v pondělí jihokorejským Soulem. Nezaměstnaný 31letý Korejec tam nožem na ryby ubodal pět lidí, kteří žili ve stejném domě. Ten ještě před tím zapálil. Po zadržení uvedl, že chtěl ukončil svůj život kvůli finančním problémům, neměl na nájem ani na zaplacení účtu za mobilní telefon.

Nezaměstnaný Korejec chtěl skončit život, místo toho ubodal pět lidí

Korejec nejprve zapálil ubytovnu pro chudé, kde bydlel. Když se jeho sousedé pokoušeli utéci před plameny, útočil na něm nožem na ryby. Pět jich ubodal a sedm zranil. Šestá oběť zahynula, když utíkala před požárem a a vyskočila z okna.

Policistům muž řekl, že nechtěl žít, neboť ho "všichni přehlíželi". Od dubna byl bez práce. Do té doby žil z příležitostných prací, vypomáhal v restauracích. Nyní neměl na zaplacení nájmu ani na účet za mobilní telefon. Podle médií byl muž už osmkrát soudně trestán, ale policisté to odmítli potvrdit. Nyní mu hrozilo stíhání, protože letos nenastoupil k povinnému vojenskému cvičení.

Policii také muž řekl, že v minulosti, během studia na střední škole, se už jednou o sebevraždu pokusil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků