Hlavní obsah
Kus dílu nalezeného v Mozambiku Foto: Blaine Gibson/Australian Transport Safety Bureau, Reuters

Nalezené trosky ukazují na zmizelý boeing, nesou stopy po barvě

Na dílech nalezených v oblasti východní Afriky byly objeveny stopy po barvě a symbolech ukazujících na to, že díly pocházejí z malajsijského Boeingu 777. Ve středu to uvedl Australský úřad pro dopravní bezpečnost (ATSB). Stroj zmizel před dvěma lety při přeletu z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Kus dílu nalezeného v Mozambiku Foto: Blaine Gibson/Australian Transport Safety Bureau, Reuters
Nalezené trosky ukazují na zmizelý boeing, nesou stopy po barvě

„Rozměry, materiály i stavba obou částí odpovídají specifikacím letounu Boeing 777. Barva a stopy po malbě se na obou částech shodují s těmi, které používá společnost Malaysia Airlines. Jako takové vypadají obě části jako panely z letounu Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines a téměř jistě pocházejí z letu MH370,“ ohlásili australští experti, kteří trosky zkoumali společně s kolegy z dalších zemí.

Analytici už minulý týden oznámili, že trosky zřejmě pocházejí ze zmizelého letounu. Zjištění podle nich posílilo původní domněnku, že se letadlo s 239 lidmi na palubě zřítilo v jižní části Indického oceánu. [celá zpráva]

Boeing zmizel z radarů v březnu předloňského roku. Není jasné, proč se vychýlil z kurzu a stočil se na jih.

Téměř metr dlouhý kovový díl letadla s nápisem "NO STEP" byl nalezen na počátku měsíce v Mozambiku. Už loni v červenci se na ostrově Réunion našel díl, který je podle vyšetřovatelů vztlakovou klapkou ze zmizelého letadla. Na díle se zachoval kód, který vypadá jako sériové číslo 676EB.

Související téma

Boeing 777 společnosti Malaysian Airlines nad Polskem, archivní snímek

Foto: Stringer, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků