Hlavní obsah
Britští vojáci hlídkují u Kandaháru. Foto: Ismail Sameem , Reuters

Kvůli špatné výzbroji rezignoval britský velitel v Afghánistánu

Na protest proti špatné výzbroji svých vojáků rezignoval velitel britské speciální jednotky v Afghánistánu major Sebastian Morley. Tvrdí, že nedávnou smrt čtyř jeho podřízených mají na svědomí "chronicky nízké investice" britského ministerstva obrany do vybavení jednotek. Informoval o tom britský list The Daily Telegraph.

Britští vojáci hlídkují u Kandaháru. Foto: Ismail Sameem , Reuters
Kvůli špatné výzbroji rezignoval britský velitel v Afghánistánu

Čtyři vojáci, mezi nimi jedna žena, zahynuli v červnu, když jejich vůz při hlídce najel na minu. Morley údajně již dříve Londýn opakovaně varoval, že landrovery používané jeho lidmi mají špatné pancéřování.

The Daily Telegraph cituje i další britské vojáky nasazené v Afghánistánu, kteří Morleyho výhrady potvrzují. Kritizovaným vozidlům prý v jednotce přezdívají "pojízdné rakve".

Britská armáda má v Afghánistánu na 8000 mužů. Od svržení radikálního hnutí Taliban v roce 2001 přišla Británie v této zemi o více než stovku vojáků. Dalších zhruba 500 utrpělo při bojových akcích zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků