Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Děti si zatopily v kontejneru, aby se ohřály, a všechny se udusily

Pět chlapců ve věku kolem deseti let se udusilo na jihozápadě Číny v kontejneru na odpadky, kde si zapálili uhlí, aby se ohřáli. Informovaly o tom v pondělí čínské sdělovací prostředky. Tento případ vyvolal na čínském internetu kritiku kvůli nedostatečné péči státu o děti, které z vlastní vůle, nebo z donucení utečou z domova a žijí na ulici.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Děti si zatopily v kontejneru, aby se ohřály, a všechny se udusily

Chlapci, které našla v 1,5 metru vysokém a 1,3 metru širokém kontejneru ve městě Pi-ťie žena vybírající odpadky, se podle pitvy udusili oxidem uhelnatým. Policie vyloučila cizí zavinění.

Chlapci žili nedaleko kontejneru v přístřešku, který si vybudovali pod plastikovou plachtou z tvárnic a naplaveného dříví. Do kontejneru se zřejmě šli zahřát, protože teplota v noci klesla pod šest stupňů Celsia.

Uživatelé internetu z jejich smrti viní jednak jejich rodiče, kteří se o chlapce nezajímali, ale také sociální politiku státu vůči "toulavým dětem". Záchranná střediska, která jsou pro ně určená, je nemohou dlouhodobě ubytovat. Smějí jim nabídnout přístřeší a jídlo na maximálně deset dní, a pak je podle vládních nařízení mají poslat domů.

Tam se ale mnoho toulavých dětí vrátit nechce proto, že mají s rodiči špatné vztahy, anebo jsou oběťmi domácího násilí. Z tohoto důvodu se mnoho dětí střediskům vyhýbá a nesnaží se v nich vyhledat pomoc.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků