Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Čína od příštího roku zakáže kouření na veřejnosti

Nejlidnatější země světa Čína se příštího roku přidá ke státům, v nichž není povoleno kouřit na veřejných místech. Uvedla to v pondělí státní média.

Foto: Profimedia.cz
Čína od příštího roku zakáže kouření na veřejnosti

Číňané si od ledna 2011 nezapálí ve veřejných budovách, na pracovišti, v prostředcích veřejné dopravy a na dalších místech. Kouření v polovině zdravotnických zařízení bude zakázáno už v průběhu letošního roku.

Podle ministerstva zdravotnictví je opatření v souladu se závazky ke Světové zdravotnické organizaci, které Čína přijala v roce 2006. Kouření začala už dříve omezovat některá města - například Peking před olympijskými hrami v roce 2008.

Úřady odhadují, že v pevninské Číně žije na 350 miliónů kuřáků, což je zhruba čtvrtina obyvatel. Z každých tří cigaret zapálených ve světě je jedna vykouřena v Číně.

Omezení pro kuřáky platí delší dobu v Evropské unii, USA, Kanadě, Austrálii, ale i v druhé nejlidnatější Indii či v Turecku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků