Hlavní obsah
 

Česká turistka z hotelu v Hurgadě: Je tu panika

Situaci během pátečního útoku ozbrojenců na hotel Bella Vista v egyptské Hurgadě zažila i rodina české turistky Ireny Hicklové. Novinkám řekla, že chce zájezd ukončit dřív a vrátit se domů.

 
Česká turistka z hotelu v Hurgadě: Je tu panika

„Jsme ubytovaní v hotelu Bella Vista. Krátce před útokem jsme na pět minut opustili hotel, šli jsme do nedalekého obchodu. Při návratu už se na místo začala sjíždět armáda a policie a nikoho do hotelu nepustili,” tvrdí turistka. Na místě je s německou cestovní kanceláří, zájezd zajistila česká agentura. Tu se jí nyní nedaří kontaktovat.

Místo útoku před egyptským hotelem

Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

„Když jsme přicházeli k hotelu, byla tu panika, všichni z něj museli pryč. Nevěděli jsme, co se děje, slyšeli jsme výstřely,” doplnila. Nikdo ji prý zatím nekontaktoval, aby jí řekl, co se bude dít.

Hotel pak byl podle ní tři hodiny uzavřený, nikdo nesměl dovnitř. Zděšeni byli i zaměstnanci resortu.

V hotelu je celkem šest českých turistů, dva s českou CK, čtyři s německou. V letoviscích v Hurgadě je celkem asi 200 Čechů.

Pobodaný švédský turista

Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

„Jsme asi na nejstřeženějším místě v Egyptě, ale přesto máme špatný pocit a rádi bychom se vrátili domů. Odlet máme v úterý, ale dovolenou máme z pochopitelných důvodů zkaženou,” řekla.

Delegáti, kteří jsou na místě, ženě řekli, že má zkontaktovat cestovní kancelář, s níž cestovala. Zkouší tedy agenturu, která zájezd zprostředkovala. „Na její číslo se ale nelze dovolat, je nedostupné, takže vůbec nevíme, co s námi bude,“ dodala Hicklová.

Zranili tři turisty

Dva útočníci, z nichž jeden byl zastřelen, pobodali v hotelu tři lidi, dva Rakušany a jednoho Švéda. Egyptský ministr turistiky na místo útoku přijel v sobotu. Řekl, že šlo o amatéry, protože jinak by se na akci vybavili lépe než jen noži.

Informace, že jeden z mužů měl na sobě pás s výbušninami, se nepotvrdily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků