Mluvčí Aš-Šabábu uvedl, že terčem úroku byl Godane a že při útoku padl jeden z osobních strážců. Cílem útoku Teamu Six byla vila na pobřeží, kde se scházejí špičky Aš-Šabábu. Údajně patří Muchtárovi.

Už v neděli ale řekl vysoký představitel Obamovy administrativy, že terčem byl muž spojený s útokem na americké velvyslanectví v Nairobi z roku 1998. Tím je právě málo známý Ikrima. Ten měl v roce 2002 figurovat i u atentátů na hotel a letadlo v Mombase.

Ikrima měl cvičit teroristy

Ikrimovo jméno skoro nikomu nic neříká, ale jde o mimořádně nebezpečného teroristu, který stál za mnohými atentáty. Podle pondělního sdělení keňských představitelů je spojován i s několika zmařenými útoky v Keni z let 2011 až 2013. Posledním byl dubnový útok na letiště v Mandeře na severovýchodě Keni. V posledním roce ale hlavně rekrutoval a cvičil Keňany pro Aš-Šabáb.

Ikrima má mít blízko k šéfovi Aš-Šabábu Muchtárovi abú Zubajrovi a zřejmě i k operativci al-Kajdá Keňanovi Salihovi Alímu Nabámovi, který byl zabit při americké razii v roce 2009.