Hlavní obsah
 

Známou art deco budovu v Liverpoolu poničil rozsáhlý požár

Rozsáhlý požár poničil v neděli večer známou liverpoolskou budovu zasilatelské a sázkařské firmy Littlewoods Pools, uvedla BBC. Panují obavy, že byla zničena střecha a horní patro jednoho křídla art deco budovy z roku 1938.

 
Známou art deco budovu v Liverpoolu poničil rozsáhlý požár

Hasiči ze stanice Merseyside uvedli, že požár, který dostali nahlášený v 19:52 (20:52 SELČ), si nevyžádal žádné zraněné a statika stavby je neporušená. Oheň zasáhl plochu 100 krát 200 metrů a byl označen za velký. Pod kontrolu ho hasiči dostali v 21:30. Museli však udělat velké otvory v dřevěných panelech, aby se dostali k plamenům v horních patrech. Také hasili budovu zevnitř.

Budova je prázdná od roku 2003. Před třemi měsíci ale bylo oznámeno, že ji bude nově využívat filmové studio Twickenham. Podle Adama Higginse ze stavební společnosti Capital & Centric vypukl požár pod střechou levého křídla budovy, jehož součástí je známá věž s hodinami. Je přesvědčen, že studio Twickenham bude stále schopné budovy začít využívat, jak se plánovalo, neboť zdi vypadají neporušeně.

hasiči hasí budovu Littlewoods v Liverpoolu

Foto: Peter Byrne, ČTK/AP

Budova byla dostavěna v roce 1938, ovšem jako sídlo zásilkového obchodu dlouho nesloužila. Na začátku druhé světové války se v ní skladovaly protiletadlové balóny vytvářející uzavírací krytí nad městem. Pak ale byla opět využívána k původnímu účelu.

Hasiči zasahují u věže budovy Littlewoods v Liverpoolu

Foto: Peter Byrne, ČTK/AP

Littlewoods, založená jako sázková kancelář před 95 lety, se postupně rozrůstala s tím, jak vsadila na zásilkový a pak i přímý prodej. V roce 1982 měla 22 000 zaměstnanců. Nástup internetu ale firmu donutil k uzavírání poboček a k fúzím. Původní firma skončila v roce 2004 a nyní působí jako Shop Direct s divizí Very.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků