Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vojenská policistka se na základně oběsila kvůli šikaně

Třicetiletá britská vojenská policistka Anne-Marie Ellementová se loni v říjnu na základně ve Wiltshire oběsila, protože byla vystavena šikaně svých kolegů, řekla BBC matka zesnulé. Desátnice obvinila dva kolegy ze znásilnění, ale vojenský prokurátor případ odložil. Britské ministerstvo obrany nyní oznámilo, že případ bude vyšetřovat.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vojenská policistka se na základně oběsila kvůli šikaně

„Armáda netoleruje šikanu a obtěžování svých členů,“ uvedlo ministerstvo ve stanovisku. „Před svou smrtí se desátnici Ellementové dostalo velké podpory ze strany armády,“ sdělilo také.

Matka vojenské policistky Alexandra Barrittová má ale jiný pocit: „Myslím si, že vše odstartoval případ znásilnění a měl by se opět otevřít. Chci pro Anne-Marie spravedlnost a toto není spravedlnost. Psala mi a uvedla, že prošla peklem.“ Šikanovali ji i pomocí internetu a sociálních sítí.

Ellementová se oběsila na základně Bulford ve brtiském hrabství Wiltshire. Tam se s ní nikdo nebavil. Ztratila všechny přátele.

Mluvčí ministerstva uvedl, že při vyšetřování příčin sebevraždy se komise nezaměřila na neadekvátní využití sociálních sítí.

Ellementová si přála stát se vojákem z povolání podobně jako její otec a děd.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků