Hlavní obsah
Manželé Weirovi se šekem pro výherce EuroMilionů Foto: David Moir, Reuters

Ve Skotsku zemřel výherce pěti miliard

V loterii vyhrál před osmi lety 161 milionů liber (4,8 miliardy korun). Colin Weir se ale nejprve letos v září rozešel se svou dlouholetou manželkou a v sobotu ve věku 71 let zemřel.

Manželé Weirovi se šekem pro výherce EuroMilionů Foto: David Moir, Reuters
Ve Skotsku zemřel výherce pěti miliard

„S velkým zármutkem oznamujeme, že v sobotu po krátké nemoci zemřel Colin Weir,” uvedl mluvčí Skotova právníka.

Weir v roce 2011 vyhrál společně se svou tehdejší manželkou Chris v loterii EuroMiliony 161 milionů liber. O dva roky později dvojice založila nadaci, kam část obnosu věnovala. Weir také investoval do místních skotských fotbalových klubů.

Miliony věnoval také na kampaň pro skotskou nezávislost před referendem v roce 2014. Po hlasování (Skotové se rozhodli setrvat ve Velké Británii) podpořil Skotskou národní stranu (SNP). Tu vede první ministryně Nicole Sturgeonová, kterou Weirova smrt pochopitelně zasáhla.

„Bude nám velice chybět. SNP ztratila skutečného přítele. Nesmírně si ceníme jeho odhodlání a štědrosti ve věci skotské nezávislosti,” uvedla Strugeonová.

Pohádková výhra proměnila Weirův život i negativním způsobem. V září letošního roku se po 38 letech rozvedl se svou manželkou, se kterou vychoval dvě děti. Důvodem bylo, že se po výhře dvojice začala odcizovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků