Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky

V Rakousku zemřelo dítě v rozpáleném autě. Nechtěli ho budit

Na západě Rakouska zemřelo dvouleté dítě, které matka s přítelem nechali při venkovní teplotě 30 stupňů Celsia zavřené v autě. Ve čtvrtek o tom informovala agentura APA. Oběma dospělým hrozí obvinění ze zabití z nedbalosti.

Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky
V Rakousku zemřelo dítě v rozpáleném autě. Nechtěli ho budit

Sedmnáctiletá matka malého chlapce a její přítel ho zanechali v úterý ve voze zaparkovaném před jejich domem nedaleko města Bludenz ve spolkové zemi Vorarlbersko.

Učinili tak záměrně, uvedla policie. Dítě po dlouhé cestě autem totiž usnulo a mladý pár jej údajně nechtěl budit. Matka a její přítel odešli do domu, kde také usnuli, a dítě tak bylo samo několik hodin v rozžhaveném autě. Když se pro něj mladý pár vrátil, byl již chlapec mrtvý, uvedla policie.

Příčina smrti dvouletého dítěte není zatím oficiálně známa, úřady nařídily provést pitvu. Vyšetřovatelé ale předpokládají, že chlapec zemřel na přehřátí organismu. Pokud se jejich podezření potvrdí, obviní matku i jejího přítele ze zabití z nedbalosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků