Hlavní obsah
Na některých místech Německa v sobotu hustě sněžilo. Foto: März Bernd, ČTK

V Německu hustě sněžilo

V některých regionech Německa v sobotu dopoledne padal sníh, který tak mnohé v první květnový víkend překvapil. Ve spolkových zemích Hesensko, Durynsko a Porýní-Falc padal ráno sníh i v polohách kolem 300 metrů nad mořem, ve vyšších nadmořských výškách napadlo i několik centimetrů nového sněhu. Informují o tom místní média.

Na některých místech Německa v sobotu hustě sněžilo. Foto: März Bernd, ČTK
V Německu hustě sněžilo

„V sobotu ráno pracovali silničáři mimo jiné na dálnicích A4, A9, 71 a 72,” řekl deníku Bild mluvčí dálniční policie v durynském Hermsdorfu. Na některých místech sněžilo opravdu hustě, ale větší dopravní nehody podle mluvčího zatím nejsou hlášeny.

Na některých místech Německa v sobotu hustě sněžilo.

Foto: März Bernd, ČTK

Podle německé meteorologické služby sněžilo v Durynsku už od páteční noci, sníh se ale udržel jen ve vyšších polohách. V pohoří Durynský les bylo ráno šest centimetrů nového sněhu, uvedl deník Bild s odvoláním na německou meteorologickou službu.

Těžký sníh zasypal v sobotu i záhon tulipánů v německém Seelenbergu poblíž Frankfurtu.

Foto: Michael Probst, ČTK/AP

Velmi chladné počastí předpovídají meteorologové pro Německo na celý víkend. V noci na neděli musí v některých regionech Němci počítat i s teplotami pod bodem mrazu. Oteplit by se mělo až v úterý či ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků