Hlavní obsah

V nelegálním slovenském domově důchodců zemřelo za sedm let 146 lidí

Slovenská policie vyšetřuje nezvykle vysoký počet úmrtí v nelegálním domově důchodců ve slovenské obci Hronovce. Za sedm let tam zemřelo 146 starých lidí. Jak informoval deník Nový čas, není vyloučena ani exhumace některých těl.

V nelegálním slovenském domově důchodců zemřelo za sedm let 146 lidí

Na případ loni upozornil lékař Ľubomír Ševčík. Tvrdil, že v neregistrovaném sociálním zařízení umírají staří lidé v nedůstojných podmínkách. Uvedl, že v několika pokojích rodinného domu není pro tolik lidí dost místa a není tam zabezpečená dostatečná zdravotní péče. Bylo rovněž zvláštní, že ani v jednom ze 146 případů úmrtí nenařídil lékař pitvu.

O podivných poměrech v neregistrovaném domově s názvem Teplo domova následně informovala slovenská média. Na případu pracuje několik policejních týmů, které studují především zdravotní dokumentaci klientů. Tyto dokumenty mají objasnit, v důsledku jakých nemocí staří lidé zemřeli a co se skrývá za náhlým zhoršením jejich zdravotního stavu s následkem smrti.

„Prověřujeme období od 29. prosince 2003 do 19. července 2010, kdy mělo dojít k úmrtí několika osob v souvislosti s nedostatečnou lékařskou péčí,“ uvedla nitranská policejní mluvčí Renáta Čuháková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků