Hlavní obsah

V Británii odhalili padesát lidí spojených se somálským Aš-Šabábem

Seznam 47 Britů spojených se somálskou teroristickou skupinou Aš-Šabáb, sestavila britská zpravodajská stanice BBC. Jde o reakci na teroristický útok radikálů ze Šabábu v obchodním středisku Westgate v Nairobi. V Somálsku také zahynul zrekrutovaný Brit a právníci rodiny zjišťují, zda nepadl při razii západních jednotek.

V Británii odhalili padesát lidí spojených se somálským Aš-Šabábem

Podle BBC nejde o kompletní seznam Britů podezřelých z toho, že odešli do Somálska bojovat do džihádu. Upozorňuje, že nelze určit ani odhadnout, kolik lidí ze Západu tam bojuje.

U 32 osob ze seznamu jsou ale bezpečnostní služby přesvědčeny, že tomu tak je. U dalších sedmi se podařilo zjistit jejich záměr ještě před odjezdem do Somálska. Zbylí jsou spojování s financováním Aš-Šabábu.

Čtyři ze 47 ale jsou už po smrti. Je mezi nimi i Taufail Ahmed z východního Londýna, který odešel do Somálska už dříve a před týdnem Aš-Šabáb zveřejnil video s ním. Údajně zahynul v listopadu 2012, možná při akci britského nebo amerického komanda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků