Hlavní obsah
 

Útočník z Münsteru chodil na psychiatrii, doma měl AK 47

Policie vnikla násilím do bytu Jense R., který v Münsteru najel do lidí a dva zabil. Našla dělobuchy a nefunkční střelnou zbraň AK 47. Jens R. byl už nějakou dobu v péči psychiatra. Policie se snaží zjistit, zda měl kontakty na pravicové extremisty.

 
Útočník z Münsteru chodil na psychiatrii, doma měl AK 47

Podle státního zástupce Martina Botzenhardta stále není jasné, co bylo za činem německého podivína s psychickými problémy. „Vyšetřování se vede velmi důrazně do všech směrů,” uvedl.

Designer Jens R. nebyl znám jako extremista. V minulosti se už pokusil o sebevraždu.

V jeho dodávce našli policisté dráty, dělobuchy, poplašnou pistoli a zbraň, kterou se pachatel sám zastřelil. Jens R. mluvil v e-mailech o sebevraždě „ve velkém stylu”. Spekuluje se, že na sebe prostě chtěl jen upozornit. Islamistické motivy úřady vyloučily.

Pachatelova dodávka na místě činu

Foto: Marius Becker, ČTK/AP

Lidé v Münsteru zapalují svíčky.

Foto: Friso Gensch, ČTK/AP

Policie vnikla za použití výbušniny také do jeho bytu a našla dělobuchy a nefunkční AK 47. „Vyžádali jsme si policisty z celého Severního Porýní-Vestfálska, abychom mohli provést všechny opatření k vyšetření toho strašlivého činu,” řekl policejní ředitel Martin Fischer.

Policie identifikovala oběti sobotního útoku jako 51letou ženu z Lüneburgu a 65letého muže z Borkenu. Zraněných bylo více než dvacet, někteří bojují o život v nemocnicích. Stovky lidí jim přišly na výzvu darovat krev, zdravotníci snahu ocenili, ale mnoho jich museli odmítat.

Anketa
Jste pro zpřísnění podmínek pro držení zbraní?
Ano
29.5 %
Ne, není třeba nic měnit
22.6 %
Ne, podmínky by měli naopak uvolnit
47.9 %
Celkem hlasovalo 3775 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků