Hlavní obsah
Člun zamířil k pláži.

Turisté jen zírali. Migranti vzali útokem pláž u luxusního hotelu ve Španělsku

Šok zažili v neděli turisté na pobřeží Costa de la Luz (Pobřeží světla) v jižním Španělsku. Slunění a vodní radovánky poblíž luxusního hotelového komplexu na populární pláži Barrosa jim kolem 15.30 přerušil příjezd nafukovacího člunu se zhruba 50 migranty z Maroka. Na palubě plavidla bylo asi deset dětí. Jakmile člun dosáhl břehu, cestující bleskově vyskákali a rozutekli se po okolí, napsal v pondělí server listu Daily Mail.

Člun zamířil k pláži.
Turisté jen zírali. Migranti vzali útokem pláž u luxusního hotelu ve Španělsku

„Lidé jen koukali a nevěřili, že se jim podaří se dostat na pláž. Tohle není místo pro vylodění člunu. A potom jsme nemohli uvěřit tomu, když se pokoušeli dostat pryč po skalách,“ popsal jeden svědek.

Další, který vylodění natáčel, situaci komentuje: „Podívej, jak pádí k hotelu Sancti Petri Melia. Oni jsou na cestě k pětihvězdičkovému hotelu. Podívej, podívej,“ vykřikuje na záznamu.

Zlatá 100 000 000 Kč mince ke 100 letům česko-slovenské koruny

Foto: Mapy.cz

Příslušníci španělské gardy uvedli, že v pondělí bylo zadrženo 25 migrantů, 19 z nich je nezletilých. Všichni běženci jsou Maročané. Šest dospělých běženců bude okamžitě převezeno do střediska pro uprchlíky, než budou vráceni zpět do Maroka. „Jejich deportace bude poměrně rychlá,“ dodal.

Na Barrosa pláž na jihu Španělska se vylodil člun s migranty.

Foto: Profimedia.cz

Devatenáct mladistvých běženců, jejichž věk nebyl mluvčí civilní gardy schopen upřesnit, se dostane do regionálních středisek pro mládež v Andalusii.

Mluvčí přiznal, že zhruba polovině běženců se podařilo uprchnout a ztratit.

Migranti vyskákali ze člunu a začali lézt na skaliska

Foto: Profimedia.cz

Na konci července se podařilo člunu se zhruba 50 migranty ze subsaharské Afriky připlout k pláži, kterou využívají nudisté, nedaleko jihošpanělského města Tarifa. To se nachází pouhých 14 kilometrů od afrického pobřeží. Trajektem, který z tarifského přístavu vyjíždí několikrát za den, se člověk ocitne za 35 minut v marockém Tangeru a za 40 minut na Gibraltaru.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Migranti připluli 27. července ke španělské pláži Playa del Canuelo a rozutekli se

Video: Reuters

Španělsko se stává momentálně hlavním cílem migrantů. Podle nejnovějších údajů Mezinárodní organizace pro migraci připlulo letos do Španělska téměř 21 tisíc migrantů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků