Hlavní obsah
Polští záchranáři přivážejí nemocného. Foto: Profimedia.cz

Topíme se ve špíně a dusíme ve smradu. V polské nemocnici se vzbouřili lékaři

„Topíme se ve špíně a dusíme ve smradu. Odmítáme přijímat další pacienty nakažené koronavirem, protože jim už nedokážeme pomoci,“ prohlásili lékaři ve Wolici pod Kališem v jedné ze dvou nemocnic ve Velkopolském vojvodství. Ta je určená výhradně pro přijímání pacientů s Covid-19.

Polští záchranáři přivážejí nemocného. Foto: Profimedia.cz
Topíme se ve špíně a dusíme ve smradu. V polské nemocnici se vzbouřili lékaři

„V pátek došlo v této nemocnici k dramatické situaci. Lékaři odmítli pustit na území zdravotnického zařízení vojenské sanitky s 23 pozitivně testovanými na koronavir, přivezenými z jednoho domova důchodců v nedalekém Kališi,“ informoval v neděli deník Gazeta Wyborcza, jakož i další polská média.

Panují nesnesitelné podmínky

„Nemocnice se sto lůžky je zastaralá, špatně technicky vybavená, rozpadá se. Vůbec není připravená na přijímání pacientů s tak závažným onemocněním,“ řekli deníku lékaři, kteří se vzbouřili proti panujícím nesnesitelným podmínkám.

Dramatyczny apel kadry Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza. Do nieprzygotowanej...

Posted by Kalisz24 INFO on Friday, April 24, 2020

Zároveň uvedli, že sami už delší čas vyměňují nemohoucím pacientům pleny, protože v nemocnici dramaticky chybí i personál, který by měl na starosti hygienu.

Padl denní rekord obětí viru

Polské ministerstvo zdravotnictví v sobotu oznámilo, že v pátek přibylo v zemi 40 obětí koronaviru, což je nejvíce od vypuknutí pandemie. Celkově je v Polsku 11 395 nakažených a 526 obětí Covid-19.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků