Hlavní obsah

Slovenská policie zadržela rekordní množství heroinu

Slovenští policisté ve čtvrtek zadrželi téměř 12 kilogramů heroinu. Je to největší množství tohoto narkotika v historii Slovenska, které skončilo v rukou mužů zákona. Z drogy by bylo možné vyrobit asi 560 000 jednorázových dávek v celkové hodnotě asi 155 miliónů slovenských korun (123,3 miliónu Kč).

Slovenská policie zadržela rekordní množství heroinu

Policisté v Popradu ve čtvrtek nejdříve zadrželi 1,7 kilogramu drogy a po výslechu mužů, kteří ji chtěli prodat, zajistili i dalších 10 kilogramů omamné látky. Novinářům to řekl v pátek policejní viceprezident Michal Kopčik.

Vyšetřovatel obvinil v souvislosti s nálezem drog čtyři lidi. Muži s heroinem prý obchodovali již delší dobu a od listopadu loňského roku převzali od dvou cizinců celkem asi 30 kilogramů drogy.

Větší množství heroinu - přibližně 60 kilogramů - se podle Kopčika podařilo zachytit ještě před vznikem samostatné Slovenské republiky.

Slovenští policisté a celníci letos odhalili i rekordní množství kokainu, jehož hodnota byla několikanásobně vyšší než v případě úlovku heroinu z tohoto týdne. V okrese Dunajská Streda v únoru zadrželi drogu, z níž by se dalo připravit 163,8 kilogramu čistého kokainu v hodnotě zhruba 1,64 miliardy korun (1,3 miliardy Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků