Hlavní obsah
Miro leži se zraněními v nemocnici. Foto: TV Markíza

Slováka napadl medvěd, stehy na jeho těle se nedají spočítat

U horského rekreačního zařízení Trusalová v okresu Martin napadl v neděli medvěd 55letého Mira, zlomil mu ruku a pokousal ho na rukou, nohou a břiše. „Strach jsem neměl a nestihl jsem ani křičet. Byl to prostě boj o přežití,“ uvedl Miro pro televizi Markíza.

Miro leži se zraněními v nemocnici. Foto: TV Markíza
Slováka napadl medvěd, stehy na jeho těle se nedají spočítat

Bez nadsázky se dá říct, že Miro se znovu narodil. Pracoval u lesa, a když si odskočil do křoví, z trávy na něj zaútočil statný medvěd. „Byl to moment překvapení. Vůbec jsem to nečekal,“ řekl.

Boj o život trval asi pět minut. „Svalil mě do trávy, zlomil mi ruku a zahryzl se mi do stehna, do ruky a do břicha. Byla to neskutečná bolest,“ dodal.

Miro medvěda několikrát udeřil a naštěstí se mu povedlo zvíře zahnat. Tím si zachránil život.

Chirurg měl s pacientem dost práce a netroufl si ani spočítat, kolik má na těle stehů. „Utrpěl tržné rány v oblasti stehna s poškozením svalových skupin. Jak ho udeřil tlapou, utrpěl dvojí zlomeninu levého předloktí,“ konstatoval ošetřující lékař.

Televize uvedla, že medvěd se dostal až na okraj lesa pravděpodobně proto, že lesy jsou v těchto dnech plné houbařů a šelma před nimi ustupuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků