Hlavní obsah
 

Rusové rozstříleli kupy sněhu u dálnice protiletadlovou municí

S přívaly sněhu na horských svazích lemujících transkavkazskou magistrálu v oblasti Severní Osetie se v úterý svérázně vypořádali pracovníci ruského ministerstva pro mimořádné situace. Povolali armádu, která sněhový příkrov hrozící lavinami rozstřílela. Vojáci použili munici proti letadlům, informovala agentura Reuters.

 
Rusové rozstříleli kupy sněhu u dálnice protiletadlovou municí

V regionu napadlo během dvou dnů tolik sněhu, co jindy za měsíc. U hranice s Gruzií se v důsledku toho utrhla lavina, která zavalila dálnici i část objektu vojenského stanoviště. „Nikdo ale nebyl zraněn, lidé byli včas evakuováni,“ uvedl mluvčí záchranářů Denis Ivanov.

Práci záchranářů, kteří nasadili i buldozery, ztěžovaly rozmary počasí, konkrétně velké teplotní rozdíly. „Během dne je až šest stupňů, večer i minus 16,“ uvedl armádní zástupce Aslan Dzugajev.

Kvůli neprůjezdné dálnici zůstalo v Gruzii mnoho ruských turistů, kteří tam odjeli slavit novoroční svátky, uvedla stanice Rasíja 24. Televize upozornila, že přitom je na Kavkaze teprve začátek období lavin, které vrcholí v únoru a březnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků