Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Při srážce mikrobusu s vlakem zemřelo v Rumunsku 13 lidí

Třináct lidí v pátek přišlo o život na severovýchodě Rumunska při srážce mikrobusu s vlakem. Mezi nimi jsou dvě děti. Další tři osoby utrpěly vážná zranění. Podle zpravodajských agentur o tom informovala rumunská policie.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Při srážce mikrobusu s vlakem zemřelo v Rumunsku 13 lidí

Záchranáři soudí, že řidič mikrobusu zřejmě u nechráněného železničního přejezdu ignoroval signál o příjezdu vlaku a vjel železniční soupravě do cesty. Nehoda se stala nedaleko města Iasi, kam vlak mířil.

Mikrobusem jelo do jedné z vesnic šestnáct lidí. Všechny oběti pocházejí z jejich řad. Desítka pasažérů byla podle policejní mluvčí mrtvá na místě. Další tři zemřeli při převozu do nemocnic. Zbývající tři jsou ve vážném stavu. Mezi nimi je podle informací rumunských médií i šestadvacetiletý řidič mikrobusu.

Vlak, který jel rychlostí asi 80 kilometrů v hodině, tlačil vozidlo několik stovek metrů před sebou. Nikdo z pěti desítek lidí jedoucích vlakem zraněn nebyl, mnozí ale byli v šoku.

Podle rumunské tiskové agentury Agerpres měl řidič mikrobusu na svém kontě už sedm sankcí za nedodržování dopravních předpisů a nesměl řídit větší vozidla pro přepravu osob. Mikrobus navíc neměl podle úřadů povolení poskytovat dopravu v regionu, kde se nehoda stala.

 

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků