Hlavní obsah
Soupravy se čelně srazily. Foto: ČTK/AP

Před srážkou vlaků v Polsku zaznamenali poruchu výhybky

Na trati u jihopolských Szczekocin, kde při sobotním železničním neštěstí zahynulo 16 lidí a dalších téměř 60 utrpělo zranění, se jen několik minut před srážkou vlaků objevila porucha na jedné z výhybek a na světelné signalizaci. Informoval o tom ve středu web zpravodajské stanice TVN24.

Soupravy se čelně srazily. Foto: ČTK/AP
Před srážkou vlaků v Polsku zaznamenali poruchu výhybky

Prokuratura již v pondělí oznámila, že kvůli tragické srážce chce z neúmyslného zabití obžalovat traťového dispečera, který se po nehodě údajně pokusil zamaskovat chyby svého počínání. [celá zpráva]

Dispečer ale ještě nebyl vyslechnut, protože je po prodělaném šoku stále v péči lékařů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z místa vlakového neštěstí v Polsku

Video: Reuters

TVN24 získala přístup k záznamům poruch z úseku, kde se nehoda stala. Z údajů vyplývá, že dispečer o závadě jedné z výhybek zřejmě musel vědět. Závada se objevila jen asi 20 minut před nehodou.

Polské železnice odmítly věc komentovat a podle svého mluvčího Miroslawa Siemieniece chtějí vyčkat na závěry vyšetřovatelů. Šéf oddělení železničních cest Adam Mlodawski sice záznam o poruchách potvrdil, podrobnější vyjádření ale rovněž neposkytl. Mlodawski ale v této souvislosti řekl, že vybavení tratě v místě nehody bylo dobře udržované a pracovalo spolehlivě.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Zraněný cestující vypráví, co během nárazu vlaku prožil

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků