Hlavní obsah
Polský premiér Matuesz Morawiecki (vlevo) na dole ve Stonavě. Foto: Aleš Honus, Právo

Polský premiér Morawiecki míří do karantény

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil odchod do karantény, protože se dostal do kontaktu s člověkem, u nějž testy v úterý ráno potvrdily koronavirus. Podle vládního mluvčího nemá premiér žádné příznaky onemocnění a bude nadále zastávat všechny své povinnosti šéfa vlády.

Polský premiér Matuesz Morawiecki (vlevo) na dole ve Stonavě. Foto: Aleš Honus, Právo
Polský premiér Morawiecki míří do karantény

Zatím není jasné, zda se Morawiecki bude moci zúčastnit summitu Evropské unie, který se bude konat ve čtvrtek a pátek v Bruselu. „Rozhodnou hygienici a lékaři po testech," řekl vládní mluvčí Piotr Müller agentuře Reuters.

Příznaky nemá, vládu řídí

Mluvčí upřesnil, že u Morawieckého nebyla dosud potvrzena nemoc covid-19, kterou koronavirus způsobuje, ani nemá žádné příznaky onemocnění.

Premiér plní své povinnosti v karanténě, která mu umožňuje přijímat rozhodnutí a být ve styku s představiteli dalších státních institucí. Premiér také bude prostřednictvím videokonference řídit zasedání vlády a vládního krizového štábu.

Přes 5 tisíc případů za den

Polsko v úterý oznámilo 5068 nových případů nákazy koronavirem, což je druhý nejvyšší přírůstek od začátku pandemie, poznamenal server Onet s tím, že jen o uplynulé sobotě bylo infikovaných víc, a to 5300. Od začátku pandemie se v zemi s přibližně 38 miliony obyvatel nakazilo 135 278 lidí, z nichž 3101 zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků