Hlavní obsah
Singer Laren Museum, odkud byl loni ukraden van Goghův obraz. Foto: Piroschka Van De Wouw, Reuters

Nizozemská policie zadržela muže podezřelého z krádeže van Goghova díla

Nizozemská policie v úterý zadržela 58letého muže, kterého podezírá, že loni ze dvou muzeí ukradl cenné obrazy Vincenta van Gogha a Franse Halse. Pohřešovaná díla se zatím nenašla, píše agentura AFP s odvoláním na policejní prohlášení.

Singer Laren Museum, odkud byl loni ukraden van Goghův obraz. Foto: Piroschka Van De Wouw, Reuters
Nizozemská policie zadržela muže podezřelého z krádeže van Goghova díla

Policejní mluvčí Maren Wonderová uvedla na Twitteru, že 58letý muž byla zadržen ve svém domě v nizozemském Baarnu. Jeho identitu policie nezveřejnila, protože vyšetřování dále pokračuje. „Zatčení představuje důležitý krok,“ uvedla pouze.

Ukradený obraz van Gogha Jarní zahrada

Foto: Reuters

Van Goghův obraz Jarní zahrada z roku 1884 zmizel z muzea Singer Laren ve městě Larenu nedaleko Amsterdamu loni 30. března na van Goghovy narozeniny. Muzeum bylo v době krádeže obrazu zavřené kvůli epidemii covidu-19. Podle nizozemského znalce umění je cena obrazu jeden až šest milionů eur (26 až 156 milionů korun).

O dva měsíce poději nizozemský detektiv Arthur Brand pátrající po ukradených dílech získal důkaz, že plátno nebylo zničeno, když se dostal k jeho fotografii vedle titulní stránky listu The New York Times s aktuálním datem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Muzeum Singer Laren, ze kterého se ztratil van Goghův obraz Jarní procházka.

Video: Reuters

Plátno Franse Halse Dva smějící se chlapci bylo ukradeno z muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu ležícím asi 60 km od Amsterdamu loni 26. srpna. Dílo se ztratilo již potřetí, ze stejného muzea si ho zloději odnesli už v letech 1988 a 2011. Tehdy se obraz podařilo najít po třech letech, respektive šesti měsících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků