Hlavní obsah
Němečtí policisté dostali instrukce, aby přivírali oči. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Německé úřady zamlčují sexuální útoky migrantů, tvrdí americký institut

Silvestrovskou nocí, kdy přistěhovalci v německých městech hromadně sexuálně napadali ženy, to neskončilo. Naopak. Útoků na ženy v Německu neustále přibývá a policie i úřady to cíleně zamlčují. Ve své studii na to upozorňuje americký analytický Gatestone Institut. Svá tvrzení opírá o svědectví informovaných lidí, která posbíral z veřejně dostupných zdrojů.

Němečtí policisté dostali instrukce, aby přivírali oči. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Německé úřady zamlčují sexuální útoky migrantů, tvrdí americký institut

„Každý policista ví, že se musí chovat podle očekávání politiků. Je pro ně tedy lepší (o trestné činnosti pozn. red.) migrantů mlčet, protože pak víte, že neuděláte žádnou chybu,“ konstatoval podle deníku Die Welt 24. února šéf německých policejních odborů Rainer Wendt.

Opatrný jazyk německých policistů se v hlášeních o trestné činnosti omezuje na pojmy typu „jižan“ (südländer), člověk s „tmavou pletí“ (dunkelhäutig, dunklere gesichtsfarbe, dunklem hauttyp apod.) nebo člověk s „jižanskou barvou pleti“ (südländische hautfarbe). Jde o opisy pojmu migrant, případně potomek migrantů.

Z informací, které posbíral deník Die Welt, vyplývá také to, že je na policejní složky vyvíjen tlak, aby v protokolech a hlášeních vynechávaly i výše zmíněné názvosloví.

Migranty nechytejte 

Jazyk navíc není to jediné, co musejí němečtí policisté na základě pokynů shora krotit. Podle zjištění deníku Bild dostali policisté v městě Kiel (spolková země Šlesvicko-Holštýnsko) a ve spolkových zemích Bádensko-Württembersko a Severní Porýní-Vestfálsko instrukci, aby nad méně závažnou kriminalitou migrantů přivírali oči.

Ani to není všechno, upozorňuje Institut Gatestone. Deník Die Welt zveřejnil článek, v němž upozorňuje na to, že jsou sexuální útoky v Německu systematicky zamlčovány a problém je zlehčován. Šéf německé Asociace kriminální policie (BDK) Andé Schulz tvrdí, že se napadení žen z konce loňského roku ve statistikách vůbec neobjevilo.

Kdo nemlčí, je xenofob

Komentátor týdeníku Der Spiegel Jakob Augstein v této souvislosti podotýká, že zatímco chování migrantů, kteří se dopouštějí sexuálních útoků, je bráno jako rebelie vůči vládním strukturám, Němci, kteří takové jednání odsuzují, jsou označováni jako rasisté či xenofobové.

To, co se v ulicích velkých německých měst děje, analýza institutu ilustruje na jednom z posledních útoků, o němž se veřejnost dozvěděla. Sexuální napadení žen mají totiž velmi často stejný scénář.

Zahrajeme si taharuš

Ve čtvrtek 25. února okolo 17:30 v nákupním středisku poblíž hlavního nádraží ve městě Kiel na severu Německa dva afghánští přistěhovalci ve věku 19 a 26 let déle než dvě hodiny sledovali, obtěžovali a fotili dívky ve věku 15, 16 a 17 let.

Prostřednictvím sociálních sítí pak Afghánci přivolali asi třicítku dalších přistěhovalců a začali s dívkami hrát „hru“, která je v arabském světě známá jako taharuš. To je složenina arabských slov pro sexuální obtěžování. Taharuš spočívá v obklíčení ženy nebo skupiny žen a sexuálně motivovaným výpadům různé intenzity. [celá zpráva]

Když nakonec policie dorazila na místo, obrátila se agrese migrantů vůči strážníkům. Obnovení pořádku trvalo déle než dvě hodiny. Dva Afghánci, kteří taharuš iniciovali, skončili v policejní cele, ostatní utekli.

Napadení hlásí stále více žen

Mluvčí policie v Kielu Oliver Pohl dva dny po výše popisovaném incidentu podle listu Kieler Nachrichten přiznal, že napadení poblíž nákupního střediska Sophienhof přichází nahlásit stále více žen. Potvrzují to i prodavači z místních obchodů.

„Každý večer se tu scházejí skupiny mladých mužů. To, jak se chovají, je nepřípustné. V okamžiku, kdy vidí mladou ženu v sukni, nabydou dojmu, že mají volnou ruku. Jde o to, aby migranti pochopili, že to v Německu funguje jinak než u nich doma,“ řekl Kieler Nachrichten majitel obchodu, který si nepřál být jmenován.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků