Hlavní obsah
Fregata typu Meko 200. Ilustrační foto

Němci tajně schválili prodej válečné lodi Egyptu

Německá vláda potají schválila prodej válečné lodě do Egypta. V koaliční smlouvě přitom stojí závazek, že spolková republika nebude dodávat zbraně zemím zapojeným do konfliktu v Jemenu. Ve středu o tom informoval magazín Der Spiegel.

Fregata typu Meko 200. Ilustrační foto
Němci tajně schválili prodej válečné lodi Egyptu

Německo Egyptu prodá fregatu typu Meko 200 od firmy ThyssenKrupp Marine Systems. Podle zdrojů Spiegelu stojí taková loď kolem 500 milionů eur (12,9 miliardy korun).

Kromě nyní povoleného plavidla má egyptské námořnictvo v příštích letech dostat z Německa ještě jednu fregatu stejného typu.

Stačí být partnerem v regionu

Spiegel napsal, že schválením obchodu se spolková vláda drží linie, podle níž bude povolovat dodávky zbraní také autoritářským režimům, pokud jsou pokládány za partnery v regionu.

Rozhodnutí je ale v rozporu s koaliční smlouvou, v níž se koalice zavázala nedodávat zbraně státům, které se přímo podílejí na válce v Jemenu. Egypt je přitom součástí koalice, která v čele se Saúdskou Arábií v Jemenu bojuje proti povstaleckým šíitským vzbouřencům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků