Hlavní obsah

Desetiletý chlapec se stal terčem útoku bobrů v řece Dunajec u Červeného Kláštera na severovýchodě Slovenska. Podle agentury SITA si chlapec hrál v řece přímo v bobřím hnízdě, když na něho ze dvou stran bobři zaútočili.

Na Slovensku zaútočili bobři na dítě

Bobři chlapce zranili na levé ruce a na pravé noze. Záchranáři hocha ošetřili přímo na místě a následně ho transportovali do nemocnice v Popradě.

Větší výskyt bobrů zaznamenali odborníci v posledních letech na několika místech Slovenska. Snad nejznámější lokalitou výskytu bobrů je Devínska Nová Ves nedaleko Bratislavy, kde žije několik bobřích rodin u řeky Moravy. Jejich výskyt zaznamenali jak na slovenské, tak i na rakouské straně hraniční řeky.

Před časem si to jeden z bobrů namířil přímo do Bratislavy a hrozilo, že chráněné zvíře skončí pod koly projíždějících automobilů. Ochranáři zatoulaného bobra doprovodili zpátky k řece a na silnici dávali pozor, aby ho nepřejelo auto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků