Hlavní obsah
Hasiči bojují s požárem v Řecku Foto: Dimitris Kapadais, ČTK/AP

Na 1000 lidí bylo evakuováno kvůli požáru na řeckém ostrově Samos

Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z pěti hotelů. Několik desítek lidí musela odvést pobřežní stráž z pláží, protože je na pobřeží uvěznil hustý kouř, uvedla agentura DPA. Oheň byl v neděli ráno po celonočním úsilí hasičů již převážně pod kontrolou, přetrvávalo jen několik menších požárů. Všichni turisté se již do hotelů vrátili.

Hasiči bojují s požárem v Řecku Foto: Dimitris Kapadais, ČTK/AP
Na 1000 lidí bylo evakuováno kvůli požáru na řeckém ostrově Samos

Podle starosty zasaženého městečka Pythagoreio nebyl požár rozsáhlý, ale jeho ohnisko bylo velice blízko u hotelů. "Pythagoreio není v ohrožení," uvedl v řecké televizi Skai starosta města, v němž se nachází ruiny antické pevnosti Pythagoreion, jež je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V Řecku kvůli přetrvávajícímu teplému počasí a silnému větru vypukla za víkend asi padesátka požárů. Požárníci museli bojovat s plameny rovněž na Peloponéském poloostrově, ostrově Korfu či v centrálním Řecku. Úřady na tento víkend vyhlásily druhé nejvyšší varování před lesními požáry, riziko přitom stále přetrvává.

Jeden z řeckých rezidentů se snaží bojovat s ohněm.

Foto: Yorgos Karahalis, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků